Szeptember 4-én a világ egyik legismertebb és legkedveltebb szentjére Kalkuttai Szent Teréz anyára (Agnes Gonxha Bojaxhiut) emlékezünk. Teréz anya és nővérei a Föld legelhagyatottabb embereit karolták fel, azokat, akik senkinek sem kellettek.
Plébános atya mesélt arról, hogy többször volt alkalma találkozni Teréz anyával. 😊
Kalkuttai Szent Teréz anyát ábrázoló papírfigura |
Kalkuttai Szent Teréz anyáról: Az albán származású római katolikus apácára elöljárói az oktatói munkát bízták rá, földrajz tanárként dolgozott a kalkuttai Szent Mária Iskolában. Egy túlzsúfolt vonaton való utazás alkalmával fogalmazódott meg benne a gondolat, hogy új szolgálatot vállaljon. XII. Pius pápától kért engedélyt arra, hogy elhagyja a zárdát és Kalkutta nyomornegyedeiben dolgozhasson. A szegények, nyomorban lévők segítője lett. Megnyitotta iskoláját, ahol gyógyíthatta is a betegeket.
Szerzetesi közösséget alapított, a Szeretet Misszionáriusai rendet. A rendtagok élethivatása az, hogy Jézust szolgálják a szegényekben. A rend tagjai fehér, kék szegélyű szárit viseltek (és viselnek ma is). Teréz anya tevékenysége nem maradt követők nélkül, sok száz fiatal lépett be rendjébe. A nővérek Kalkuttában végezett munkája hamar ismertté vált világszerte és Szent II. János Pál pápa személyesen is felkereste a missziót indiai látogatása alkalmával.
Teréz anya 1979-ben Nobel-békedíjat kapott.
1997. szeptember 5-én halt meg és 2016. szeptember 4-én avatta szentté Rómában Ferenc pápa.
"Soha ne engedd, hogy valaki ne legyen boldogabb a veled való találkozás után, mint előtte!" (Kalkuttai Szent Teréz anya)